ZALOGUJ SIĘ

Lekcje i kursy

Z jakich elementów składają się lekcje?

Lekcje w ua-pl.eTutor.pl składają się z ekranów zawierających elementy multimedialne i ćwiczenia. Oto najważniejsze typy ekranów, które napotkasz w lekcjach:

Dialogi | Czytanie

Rozwijaj swoje umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem w dialogach przedstawiających codzienne sytuacje i tekstach użytkowych.

Listy słówek | Listy słówek z obrazkami

Listy słówek prezentują słownictwo związane z tematem lekcji. Poznane słówka trafiają do systemu powtórek, dzięki któremu będziesz w stanie zapamiętać ponad 90% materiału!

Gramatyka

Notatki gramatyczne w łatwy i przyjemny sposób tłumaczą zagadnienia gramatyczne.

Listy elementów gramatycznych

Dodaj zdania przykładowe do powtórek, aby lepiej utrwalić poznane zagadnienia gramatyczne!

Ćwiczenia

Ćwicz zastosowanie poznanych słówek i zagadnień gramatycznych!

Obrazki – nauka ze słuchu | Obrazki – dobieranie podpisów | Wpisywanie z maską

Sprawdź swoją znajomość poznanych słówek za pomocą przedstawiających je obrazków.

Dobieranie w pary

Ćwicz i utrwalaj znaczenie poznanych słów, łącząc je z odpowiednim tłumaczeniem.

Notatki językowe

Dzięki notatkom językowym uczysz się wielu ciekawych i przydatnych zagadnień z danego języka.

Notatki kulturowe

Poznajesz ciekawostki, które pomogą Ci odkryć kulturę i tradycję związaną z krajem danego języka.

Notatki kulinarne

Odkryj tradycyjne dania kuchni krajów, w których użyjesz języka, którego się uczysz.

Notatki muzyczne

Przećwicz to śpiewająco! Podpowiadamy piosenki i utwory, z którymi poznasz i utrwalisz dane zagadnienie językowe.

Listy słówek – co warto o nich wiedzieć?

Na stronie Słówka możesz przeglądać dostępne dla Ciebie listy słówek. Znajdziesz tam następujące kategorie:

  • Do nauczenia – listy słówek, z których nie rozpoczęto nauki lub z których nie nauczono się jeszcze wszystkich elementów,
  • Dodane do powtórek – listy słówek, które zostały już w całości przejrzane lub są w trakcie nauki, a elementy z nich znajdują się w Twoich powtórkach lub elementach odrzuconych,
  • Twoje słówka – własne listy słówek z dodanymi przez Ciebie elementami,
  • Powtórki specjalne – powtórki utworzone w oparciu o wybrane przez Ciebie listy słówek lub listę z trudnymi elementami (są to te wyrażenia, które sprawiają Ci trudność podczas powtórek),
  • Elementy w powtórkach – lista wszystkich elementów dodanych do systemu powtórek z podziałem na: Elementy dodane do powtórek, Elementy odrzucone,Trudne elementy w powtórkach i Elementy z notatkami.

Czy mogę elementy odrzucone ponownie dodać do powtórek?

Słówka, które odrzucisz podczas nauki lub usuniesz z powtórek, możesz łatwo przywrócić do powtórek. Wystarczy, że przejdziesz do strony zarządzania listą słówek. Znajduje się na niej pełna lista elementów z list słówek. Pod elementami, które zostały odrzucone, wyświetlany jest link umożliwiający ponowne dodanie ich do powtórek.

Dlaczego lista słówek, której nigdy nie przerabiałem, pokazuje mi się jako częściowo nauczona?

Niektóre słówka dodane są do wielu list słówek. Przykładowo dane słowo może być dodane w lekcji, a także na listach tematycznych w zakładce Słówka. Jeżeli dodasz element do powtórek z jednej z tej list, postęp wykonywania pozostałych list zawierających ten sam element zostanie automatycznie uaktualniony. System będzie pamiętał, że masz już to słówko dodane do powtórek i nie będzie Ci go ponownie prezentował podczas dodawania elementów z innych list do powtórek.

Dlaczego gdy wchodzę po raz kolejny do listy słówek, otwiera mi się ona od środka?

System nauki automatycznie przeskakuje do pierwszego elementu, który nie został jeszcze dodany do powtórek lub odrzucony, aby ułatwić kontynuację nauki.

Dlaczego nie mogę zaliczyć elementu lekcji na 100%?

W przypadku list słówek konieczne jest dodanie do powtórek lub odrzucenie wszystkich elementów (klawisze enter i spacja). Samo przejrzenie wszystkich elementów nie powoduje zaliczenia danej strony lekcji.

W przypadku stron lekcji z przypisanym ćwiczeniem, konieczne jest rozwiązanie tego ćwiczenia, w celu zaliczenia danej strony lekcji.

Jak wygląda lista słówek w środku?

Po wejściu w listę słówek każdy element przeglądasz pojedynczo. Widzisz wtedy dany element oraz jego tłumaczenie, a najczęściej również wymowę, nagranie (ikona ), zdjęcie i zdanie przykładowe. Wybierając odpowiedni przycisk, decydujesz, czy chcesz dany element dodać do swoich powtórek, czy go pominąć.

Przeglądanie listy – jakich skrótów klawiaturowych użyć?

Elementy wewnątrz listy słówek prezentowane są pojedynczo. W celu przyspieszenia przeglądania słówek, możesz stosować następujące skróty na klawiaturze:

dodanie elementu
usunięcie elementu z powtórek
pominięcie/odrzucenie elementu
odtwarzanie nagrań przypisanych do elementu (klawisze K i L odpowiadają drugiemu i trzeciemu nagraniu, jeśli dany element je posiada
przykłady zdań można odtwarzać za pomocą klawiszy M, "," i "." (nawet jeśli nie są w danym momencie wyświetlane)

Wskazówka: Klawisz J używany do ponownego odtwarzania nagrań słówek łatwo znaleźć na klawiaturze, ponieważ ma on specjalną wypustkę.

Czy mogę wracać do wcześniej przerobionych lekcji?

Lekcje i ćwiczenia w ramach kursu ua-pl.eTutor.pl możesz przerabiać dowolną liczbę razy. W każdej chwili masz możliwość cofnięcia się do wcześniej przerabianych lekcji. Nie narzucamy Ci sztywnego programu nauki – przez cały okres korzystania z kursu masz dostęp do wszystkich zawartych w nim lekcji.

W jaki sposób sprawdzane będą moje wypracowania?

System ua-pl.eTutor.pl posiada jednak wbudowaną funkcję automatycznego sprawdzania poprawności Twoich tekstów angielskich.

  • jedyny w Polsce tak rozbudowany system sprawdzający poprawność gramatyczną tekstów w języku angielskim,
  • poprawia do 10 razy więcej błędów niż edytory tekstu,
  • rozpoznaje kilkaset typów błędów gramatycznych,
  • podaje możliwe warianty poprawek i wyjaśnia niezbędne zasady gramatyczne.

Czy z jednego konta może korzystać więcej niż jedna osoba?

Zgodnie z regulaminem serwisu jedno konto może być wykorzystywane wyłącznie przez jedną osobę. System optymalizuje proces nauki użytkownika w oparciu o zebrane dane na temat postępów – optymalizacja procesu nauki nie byłaby możliwa, gdyby z konta korzystała więcej niż jedna osoba.

W przypadku chęci udostępnienia kursu ua-pl.eTutor.pl członkom rodziny przez osobę posiadającą aktywny abonament na kurs, możliwe jest uzyskanie zniżek. Prosimy o kontakt w sprawie szczegółów.